NBA: Cleveland v siedmom zápase zdolal Indianu, postúpil do 2. kola

30.04.2018 Celý región

New York 30. apríla (TASR) - Basketbalisti Clevelandu Cavaliers zvíťazili v nedeľu v rozhodujúcom siedmom stretnutí 1. kola play off Východnej konferencie NBA na domácej palubovke nad Indianou Pacers 105:101. V sérii vyhrali 4:3 na zápasy a postúpili do semifinále konferencie, v ktorom sa im do cesty postaví Toronto.

V drese domácich exceloval so 45 bodmi LeBron James. Prvú štvrtinu domáci vyhrali 31:19 a zdalo sa, že sú na dobrej ceste. Pacers ale nezložili zbrane a dokázali sa na súpera dotiahnuť. Tridsaťtriročný James odohral 43 minút a musel aj v tretej štvrtine odísť na ošetrenie do šatne, keďže ho trápili kŕče. No aj v závere pridal dôležité body a Cavs tak mohli oslavovať. Hosťom nestačilo ani 30 bodov Victora Oladipa a 23 Darrena Collisona.

Séria s Torontom sa začne v noci na stredu v Toronte.

1. kolo play off NBA

štvrťfinále Východnej konferencie - 7. zápas:

CLEVELAND CAVALIERS - INDIANA PECERS 105:101 (31:19, 23:24, 22:31, 29:27)

Najviac bodov: James 45, Thompson 15 (10 doskokov), Love 14 - Oladipo 30 (12 doskokov), Collison 23, Young 14 (10 doskokov), 20.562 divákov.
/konečný stav série: 4:3, Cleveland postúpil do 2. kola/

Houston zdolal v úvodnon semifinále Západnej konferencie Utah

Houston 30. apríla (TASR) - Basketbalisti Houstonu Rockets zdolali v úvodnom zápase semifinále Západnej konferencie zámorskej NBA Utah Jazz 110:96. Skvelý výkon v drese domácich podal James Harden, ktorý zaznamenal 41 bodov, osem doskokov a sedem asistencií.

Dvadsaťosemročný Američan dosiahol v play off 40 a viac bodov šiestykrát vo svojej profiligovej kariére. Hardenove kvality ocenil aj tréner Utahu Quin Snyder. "Je to výborný hráč. Je veľmi ťažké brániť ho, pretože vyniká vo všetkých činnostiach. Má veľký vplyv na vývoj každého zápasu," citovala Snydera agentúra AP.